Teknoloji

Aksesuar satışları yüzde 45 artış gösterdi! – Teknoloji Haberleri

MediaMarkt, yaklaşık 5 bin çeşit ürünüyle elektronik mağazalar arasında aksesuar kategorisinde en hızlı büyümeyi yakalayan şirketlerin başında geliyor. Bir yıl içerisinde yüzde 45 oranında büyüyen aksesuar kategorisiyle öne çıkan MediaMarkt, özellikle deneyim alanlarının fazla olmasıyla dikkat çekiyor.

Mesajlaşma bağımlısı mısınız?

Aksesuar kategorisi hızla büyüyor!

Yapılan yatırımlar sonucunda aksesuarda önemli bir elektronik perakendeci haline geldiklerini belirten MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım şöyle konuştu:

“Mağazalarımızdaki deneyim alanları ile akıllı saat ve kafa üstü kulaklık gibi en sevilen ürünlerin kullanıcılarla buluşmasını sağlıyoruz. Oluşturduğumuz Gamezone gibi kullanıcı spesifik alanlarla da herkesin istediği ürünü bir arada bulabilmesine olanak tanıyoruz. Bu özellikler aksesuar kategorisinde bizi rakiplerimizden farklılaştırıyor” dedi.

Ekim 2016 – Mart 2017 dönemlerinde bir önceki yılın aynı dönemine göre, her kategoride yüzde 25’in üzerinde büyüdüklerinin altını çizen Yıldırım, aksesuarda bu büyüme oranın da ötesine geçtiklerini vurguladı.

Aksesuar kategorisinde en fazla büyüyen ürünler ise şu şekilde sıralanıyor:

– Okul kapanışı ve tatil dönemlerinde; oyun aksesuarları, giyilebilir teknolojiler, taşınabilir şarj aletleri, bluetooth kulaklık ve mikrofonlar

– Okula dönüş dönemlerinde; bilgisayar çantaları, mouse, klavye, hard diskler

– Özel günlerde; akıllı saatler, bluetooth kulaklık ve mikrofonlar

Kaynak: ShiftDelete.Net

Haberin Devamı