Moda

Göz altı halkalarını azaltmaya yardımcı olacak 7 öneri:

Göz Altı Halkalarını Azaltmaya Yardımcı Olacak 7 Öneri

1 | 7

Kahve Yerine Yeşil Çay

Özellikle her gün kahve içenlerdenseniz, bu alışkanlığınızı yeşil çay ile değiştirebilirsiniz. Kahve hem geceleri uyumanızı zorlaştırırken göz altı halkalarınızın da oluşmasına neden olur. Ayrıca yeşil çay, güçlü antioksidana sahip olduğu için göz altı halkalarınızın erken çıkmasını önler.

2 | 7 Göz Altlarınızı Azaltmaya Yardımcı Olacak 7 Öneri

Tabağınıza Yeşillik Ekleyin

Ispanak ve brokoli gibi demir oranı fazla olan sebzeler, koyu halkaların tedavisi için oldukça etkilidir. Çünkü demir oranı yüksek sebzeler, kan dolaşımını daha iyi sağlar. Bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre ise koyu halkaların sadece derinin altına oturan kan damarları olduğu söyleniyor. Eğer göz altınızdaki deri, vücudunuzdaki diğer bölgelere göre daha ince ise daha belirgin bir görünüm olur.

3 | 7 Göz Altlarınızı Azaltmaya Yardımcı Olacak 7 Öneri

Telefonunuza Uygulama Yükleyim

Göz altında oluşan koyu halkalardan kurtulmanın diğer yollarından biri ise sudur. Vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarını karşılayarak göz altı halkalarını azaltabilirsiniz. Eğer su içmeyi unutanlardansanız, telefonunuza indireceğiniz hatırlatma uygulamaları ile vücudunuzun ihtiyacı olan günlük su miktarını öğrenip düzenli olarak tüketebilirsiniz.

4 | 7 Göz Altlarınızı Azaltmaya Yardımcı Olacak 7 Öneri

Sırt Üstü Yatın

Geceleri yatarken mümkün olduğunca sırt üstü yatmaya çalışın. Çünkü yan yatma sonucu göz altınızdaki sıvı akışı gerçekleşmeyecek ve bu da göz altı torbalarınızın oluşmasına neden olacaktır. Ayrıca yüz üstü yatmak da yüzünüzün yastığa baskı yapması sonucu kırışıklıklar ile erken tanışmanıza yol açacaktır.

5 | 7 Göz Altlarınızı Azaltmaya Yardımcı Olacak 7 Öneri

Maydanoz Maskesi Yapın

Lifli sebzeler arasında yer alan maydanoz, cildi aydınlatmaya katkı sağlayan vitamin C ve K kaynağıdır. Bu nedenle evde hazırlayacağınız maydanoz ile göz altlarınıza maske yapın.

6 | 7 Göz Altlarınızı Azaltmaya Yardımcı Olacak 7 Öneri

Güneş Koruma Faktörlü Ürün Kullanın

Gece kremi gibi dışarıda olduğunuz boyunca güneş koruma faktörlü krem kullanın. Bunlar derinizi koruyarak göz halkalarınıın oluşumunu engeller.

7 | 7 Göz Altlarınızı Azaltmaya Yardımcı Olacak 7 Öneri

Göz altlarınızı Serin Tutun

Buz, buzlukta bekletilmiş kaşık, soğuk salatalık ya da patates gibi soğuk şeyleri göz altınızda bekletin. Böylece göz altınızdaki şişlikler azalacaktır.

Kaynak: InStyle Türkiye

Haberin Devamı