Moda

Gucci’den herkesi sevindiren açıklama:

MODA

Gucci’den Herkesi Sevindiren Açıklama

Gucci, London College of Fashion’ın Kerring grubuyla yaptığı LCFxKerring etkinliğinde İlkbahar/Yaz 2018 sezonuyla birlikte tasarımlarında kürk kullanmayacağını açıkladı. Instagram hesabından da takipçileriyle fotoğraf olarak paylaştığı bu bilginin altına bu yılın başında itibaren loaferlarında, kanguru kürkü yerine kuzu kürkü kullanıldığını da belirtti. Şu anda mağazalarda satışta olan kürklerin açık arttırmayla satılacağı ve elde edilen gelirin de hayvan hakları örgütlerine bağışlanacağı da yapılan açıklamalar arasındaydı.

Fur Free: Gucci joins the @furfreeretailer, #lavonlus and @humanesociety announcing the decision to remove animal fur from all collections, beginning from #GucciSS2018. #Gucci already stopped the use of kangaroo fur in its #GucciPrincetown loafer line starting from the beginning of 2017, using lamb’s wool instead. #LCFxKering #furfreealliance

A post shared by Gucci (@gucci) on Oct 12, 2017 at 7:13am PDT

Kürk kullanmayan tasarımcılar arasında Stella McCartney, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Vivienne Westwood gibi ünlü tasarımcılar da bulunuyor.

Kaynak: InStyle Türkiye

Haberin Devamı