Teknoloji

iPhone için Apple Pencil desteği mi geliyor? – Teknoloji Haberleri

Son iddialar, Apple Pencil destekli bir iPhone modelinin 2019 yılı başında gelebileceğini ileri sürmüş durumda. Apple tarafından dijital kalemli bir model için çalışmaların başlatıldığı da ifadeler arasında yer alıyor.

iPhone ve Apple Pencil birlikteliği!

Ocak 2007 tarihinde iPhone tanıtımında Steve Jobs, “Kim bir stylus ister?” şeklindeki ifadesiyle akıllı telefonunun sadece dokunmatik özelliklerine odaklanmış ve stylus konusundaki olumsuz bakış açısını ortaya koymuştu. Öte yandan şimdiki CEO Tim Cook ise bu konuda farklı düşünüyor gibi gözüküyor.

Elektro manyetik rezonans teknolojisini kullanan ve ekran altında ekstra bir panel gerektiren Samsung S Pen aksesuarından farklı olarak, Apple’ın süper kapasitör teknolojisini kullanacağı söyleniyor. Bu teknolojinin daha ucuz olduğu ve daha kaleme benzer bir his oluşturduğu belirtiliyor.

Şirketin mobil çipine de daha iyi el yazısı işlevlerini desteklemesi için önemli bir yükseltme yapılacağı da dedikodular arasında. Hatta şirketin iPhone X modelindeki dokunmatik performansından da az gelişmiş yongaseti sebebiyle feragat etmek zorunda kaldığı söylenmekte. Ek olarak, bazı stylus üreticileri ile iş birliği için görüşmelerin başladığı da ifadeler arasında.

Şirketin ilk kez 2016 yılında tanıttığı Apple Pencil, sadece iPad Pro modellerinde çalışıyor. Aksesuarın iOS ile uyum içinde çalışması ve el yazısı işlevlerinde basınç hissetme ve çeşitli uygulamalardaki başarılı entegrasyonu dikkat çekiyor.

Bakalım, Samsung Galaxy Note serisi karşısında stylus destekli bir model neler başaracak?

:: Stylus destekli iPhone modeli almak ister misiniz?

Kaynak: ShiftDelete.Net

Haberin Devamı